Nočná Markíza s Chaplinom

Autor: Milan Dubek | 10.11.2006 o 13:08 | Karma článku: 4,64 | Prečítané:  1866x

Dnes (10.11.2006) bude nočný program na Markíze patriť jednému z najväčších a najgeniálnejších komikov sveta Charliemu Chaplinovi. Hrajú totiž film Chaplin z roku 1992. Tento životopisný film začína o 3:00 hod.

Je to neskoro, tak odporúčam nažhaviť videorekordéry alebo v technickejších rodinách DVD rekordéry. Film má mať 139 minút plus samozrejme nejaké tie reklamy.

Charlieho Chaplina výborne stvárnil Robert Downey Jr., ktorý bol za tento herecký výkon nominovaný na Oskara. Na Oskara z tohto filmu bola nominácia aj do kategórie "výprava" a do kategórie "hudba". Film pojednáva prakticky o celej Chaplinovej kariére. Začiatok filmu ukazuje Chaplina ako malého chlapca, ktorý občas dostane malú rolu v malom divadle (aj jeho rodičia boli herci). Chaplinovu matku hrá Geraldine Chaplinová - jeho skutočná dcéra. Ako 21 ročný odchádza mladý Chaplin do USA, kde naštartuje svoju úspešnú kariéru.

Vo filme sú spomenuté všetky významné udalosti pestrého i ťažkého života tohto herca. Jeho "zoznámenie" sa s klobúkom, paličkou i veľkými topánkami, založenie firmy United Artists, jeho vzťahy so ženami ale i obvinenia a prenasledovanie zo strany štátnej moci USA. Uvidíme nástup zvukového filmu (film Diktátor), návštevu Londýna i povojnové účinkovanie (to už býval Chaplin vo Švajčiarsku).

Film úspešne režíroval skúsený Richard Attenborough, ktorý jednoducho vedel ako na to. Vo filme je stvárnených niekoľko známych historický postáv ako Mack Sennett, Mary Pickfordová a podobne. Filmom sa vinie nádherná hudba Johna Barryho.

Čiže odporúčam pozrieť (alebo nahrať) tento film, je to naozaj veľmi pekný a ľudský príbeh "tuláka" Chaplina. Dnes v noci o 3:00 hod.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Michala Havrana

Európa je civilizácia fake news (píše Michal Havran)

Rimania označili zmŕtvychvstanie ako prvý hoax.


Už ste čítali?