Česká televízia s Teslom

Autor: Milan Dubek | 8.1.2008 o 13:25 | Karma článku: 5,99 | Prečítané:  2486x

Dnes (8.1.2008) o 22:15 hod. odvysiela Česká televízia na svojom prvom programe reláciu Detektor ktorá sa venuje najvýznamnejším a tiež nejzáhadnejším otázkam zo sveta vedy, umenia a spoločenského života. Dnes to bude pod názvom Tunguzský meteorit a Pán bleskov.

Táto relácia sa bude venovať tzv. záhade tunguzskej katastrofu (1908), respektíve jednej jej hypotéze, podľa ktorej túto katastrofu spôsobil pokus Nikola Teslu. Tento pokus sa mal uskutočniť v roku 1908, kde Tesla údajne využil vežu Wardenclyffe (Long Island, New York) na odoslanie silného prúdu energie a táto mohutná a sústredená energia spôsobila tunguzskú spúšť.

Veža Wardenclyffe: (zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/Wardenclyffe_Tower)

Wardenclyffe

Najznámejšia hypotéza o tejto udalosti v hovorí o páde meteroidu v oblasti sibírskej tajgy. Pád tunguzského meteoritu nastal 30.6.1908.

Bližšie informácie o páde tunguzského meteoritu si môžete prečítať napríklad v tomto článku.

Pri hľadaní informácii na internete som našiel tiež životopisný román o Teslovi, ktorý napísal Tad Wise. Je v českom jazyku vo formáte "pdf" a nachádza sa na tejto stránke.

Na záver opakujem že dnes o 22:15 na prvom programe Českej televízie si môžete pozrieť reláciu Tunguzský meteorit a Pán bleskov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Michala Havrana

Európa je civilizácia fake news (píše Michal Havran)

Rimania označili zmŕtvychvstanie ako prvý hoax.


Už ste čítali?