Malé rady veľkému výhercovi 101 miliónov

Autor: Milan Dubek | 6.9.2007 o 9:29 | Karma článku: 6,68 | Prečítané:  2692x

Nuž čo poradiť? Predpoklám že ten čo má sto miliónov nepotrebuje predsa žiadne rady od kdejakých pisálkov. Napriek tomu aspoň niekoľko poznámok si tu nenápadne dovolím. Nie že by som mal osobnú skúsenosť s takouto výhrou ale pokúsim sa vžiť do kože výhercu. A aby som nezabudol - v prvom rade gratulujem!

V prvom rade silne odporúčam tváriť sa akože nič. Vhodné sú slová typu: "Zase len dve čísla!". Zveriť sa s výhrou odporúčam len veľmi blízkej a dôveryhodnej osobe a to pokiaľ možno potichu (nie radostným revom čo by mohli počuť minimálne piati susedia).

Odporúčam nepiť alkohol (hlavne cez deň), chodiť normálne do práce, neusmievať sa (len sem tam) a hlavne nedávať výpoveď. V práci tiež nie je vhodné sa príliš zaťažovať výhrou, lepšie večer alebo cez víkend si sadnúť na kávu a premyslieť si plán čo a ako.

V prvom radi si treba uvedomiť že výhru treba uplatniť v sídle Tiposu do 35 dní od žrebovania, to znamená do 10. októbra tohto roku. To je samozrejme nevyhnutné založiť si (okrem existujúceho) ešte 2 - 3 účty v bankách. Ďalej pokladám za dobré zaviesť si internet (teda ak nie je) a založiť si aspoň jedno anonymné (teda prezývku) konto na free e-mail serveri - zíde sa to na komunikáciu.

Výber výhry sa mi zdá vhodný naplánovať na posledný septembrový týždeň a to doobeda asi o 9:30 hod. Treba mať zo sebou:

1) občiansky preukaz

2) pochopiteľne výherný tiket

2) čísla účtov (min. 3) kam pôjdu peniaze

3) rozpis množstva peňazí na jednotlivé účty (koľko na ktorý účet) - súčet musí sedieť

4) predstavu o peniazoch na charitu (Tipos tiež môže poradiť a tiež aj poslať peniaze). Na charitu navrhuje dať minimálne 3 milióny

5) v kabáte treba mať pripravené zopár drobných stovák na taxík a lístky na MHD (to z dôvodu ak by bolo treba uniknúť spred budovy Tiposu osobám ktoré by mohli mať na výhercu nepríjemné otázky)

6) mobil - tu odporúčam mať nastavené nenápadné zvonenie (nie škreklavý hlas typu: "Zvedni to, milionář, tak to zvedni..."). Ak chce oznámiť výherca inej osobe že sa úspešne ukončila akcia výber výhry, tak najlepšie je vhodné hovoriť v dohodnutých kódoch (napríklad: "Kanárik je v klietke, opakujem Kanárik je v klietke!")

Tip: ak sa dá napríklad 20 miliónov na nejaký výnosnejší účet (vklad) tak potom úrok za rok by mohol byť minimálne 300 tisíc Sk (25000 mesačne) čo ako poistka do budúcnosti nie je na zahodenie.

Myslím že tieto opatrenia trochu pomôžu výhercovi k radostnému a plnohodnotnému užitiu výhry a na záver pridávam jeden kreslený vtip na tému žrebovanie.

   zrebovanie

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Michala Havrana

Európa je civilizácia fake news (píše Michal Havran)

Rimania označili zmŕtvychvstanie ako prvý hoax.


Už ste čítali?